.Шиатсу масажер

8,700.00 ден

 • Масажа на целиот рбет
 • Масажа на вратот, прилагодлива висина на наслонот
 • Вибрациона масажа во седечкиот дел
 • Топлинска терапија

1 година гаранција

Категорија:

Опис

Шиaтсу масажер MC

Здраво задоволство на начин кој ве релаксира и ослободува од стрес!

Направете го вашиот остаток од денот корисенпријатен и квалитетен

Искористете ги сите нешта што ви ги подарила природата и ви ги понудила технологијата. Секогаш имаме се што ни е потребно, само треба да станеме свесни за тоа, порано, за да имаме подобра и поздрава иднина, да можеме самите да се грижиме за себе, и во поодминатите години од животот, да си олесниме на себе си, а со тоа и на другите околу нас.

➡ Шиатсу масажерот дизајниран по најсовремена технологија нуди длабинска масажа, овозможува ревитализација и зголемена удобност во вашата омилена фотелја. Масажните топки распоредени во делот кај вратот и  по должината на целиот рбет ги третираат виталните точки со помош на шиатсу техниката која овозможува ротациона масажа и е исклучиво  делотворна. Масажата која ја нуди е загарантирано релаксирачка уште на самиот почеток. Топлинската терапија со помош на инфрацрвените зраци придонесуваат за дополнително опуштање и проток на енергија.Седечкиот дел има вибрациона масажа за лимфна дренажа и подобрување на циркулацијата. Регулирањето на интензитетот на масажата како и менувањето на насоката на масажата придонесуваат за уште поефикасна масажа.Косината и висината во делот кај вратот може да се прилагодат индивидуално според  потребите на корисникот.

 • Масажа на целиот рбет со 14 масажни глави
 • 4 масажни глави во пределот  на вратот, прилагодлива висина на наслонот
 • Еластична мрежаста подлога за вентилација
 • Вибрациона масажа во седечкиот дел
 • Топлинска терапија

Масажата ги опушта мускулите и тетивите  со што го ослободува притисокот и вкочанетоста. Масажата ги зацврстува мускулите,  ја зголемува нивната еластичност и ве прави што помалку подлежни на повреди и болки. Масажата го забрзува крвотокот и лимфниот проток,  го забрзува метаболизмот и го зајакнува имунитетот. Ефикасно ги намалува болките и притисокот.  Го намалува стресот и заморот.

Топлинската терапија  е техника која се користи во традиционалната медицина. Специјално дизајнираните масажни глави водат до стимулација и забрзување на протокот на крвта. Со тоа, овозможува подобрување на протокот на енергија и намалување на мускулната напнатост.

 

Главни придобивки од Шиатсу Масажерот:

 

 • Опоравок од замор
 • Ослободува мускулна напнатост
 • Подобрување на циркулацијата
 • Подобрување на сонот
 • Ослободување од стресот
 • Релаксирање и опуштање
 • Забрзување на метаболизбот
 • Зголемување на флексибиноста
 • Помалку подлежни на повреди

Посетете не во нашиот продажен салон и уверете се сами во придобивките и ефикасноста на шиатсу масажерот.

 

 

Што велат клиентите за шиатсу масажерот

К. Симона

Син ми неколку пати се обиде да ме израдува но ништо не беше толку добро се додека не го добив Шиатсу масажерот. Чувствувам како вистински раце да го масираат мојот грб.

М. Ѓорѓи

Шиатсу масажерот го купив вчера и денес веќе болката во мојот врат исчезна. Движењето на ротирачките топки се како добивање професионална масажа. Одличен производ!

Б. Горан

Бидејќи постојано патувам, често сум вкочанет и чувствувам замор. Откако  секојдневно го користам  ме ослободува од стресот и прави да се чувствувам одлично.

З. Стојан

Ме опоравува од замор после работа бидејќи делува релаксирачки.  Го користиме сите, јас мојата сопруга и децата. Го препорачувам на секој!

Н. Билјана

Функцијата за загревање е одлична, прави топлинска терапија која ефикасно ги намалува болките во грбот.  Масажата ја зголемува циркулацијата на крвта и прави да се чувствувате пофункционални и поздрави.