Масажер за нозе

7,600.00 ден

 • 4 автоматски програми на масажа
 • Мануелна програма
 • Зголемување на интензитетот
 • Менување на насоката на масажата
 • Далечински контролор

1 година гаранција

Прашај за производот!
Внесете го Вашето Име
Внесете ја Вашата Емаил адреса
грешка
Внесете ја пораката
ШИФРА: FM Категорија: Ознаки: , ,

Опис

Масажер за нозе FM

Најсовремена терапевтска масажа за стапалата!

Повеќе здравје и квалитетно искористено време

Масажерот за нозе наоѓа широка употреба овозможувајќи Ви постојан третман на Вашите стапала, заштеда на време и пари и што е најбитно безбеден и ефикасен пристап во грижата за своето здравје. Луѓето ширум светот се едуцираат за придобивките на масажата како  природна терапија и моќно оружје во превенција на болести, подобрување на животниот баланс и постигнување на здравствени цели.  Стапалата имаат значајна улога во статиката и динамиката на човековото тело. На нив се сконцентрирани голем број на нервни завршетоци кои имаат главна улога во нервниот систем на телото. Со нивна масажа се стимулираат други делови на телото  и поради тоа  продобивките се незаменливи кога станува збор за човековото здравје. Во долниот дел на стапалата има ролери кои ротираат и претставуваат одлично средство за масажа кое ги отстранува миофасцијалните жаришни точки (точки на мускулите кои се болни и ја пренесуваат болката и на останатите делови на телото. Со масажата мускулите се опуштаат, напнатоста се намалува, се стимулира крвната циркулација и флексибилноста. Странично има поставено перничиња кои го третираат делот кај глуждовите .  Може да се користи за масажа на стапалата, листовите и рацете.

 • 4 автоматски програми на масажа
 • Мануелна програма
 • Зголемување на интензитетот
 • Менување на насоката на масажата
 • Далечински контролор

 

Терапија на стапалото во зависност од здравствените симптоми

 

 • Болки во грбот. Со масажата  се стимулира крвната циркулација и се ослободува болката од рамењата и грбот.

 

 • Cervical acid. Доколку чуствувате болки во вратот масажата ефикасно ќе ве  ослободи  од болката во вратот пропратена со болка во рамениците.

 

 • Болка во стомакот. Доколку чувствувате абнормална стомачна болка по кратко време ќе осетите намалување на стомачната болка, тегоби, гастритис и слично.

 

 • Замор. Масажата на акупунктурните точки  ги координира нервните рефлекси, ендокрината жлезда, ја стимулира крвната циркулација, ослободувајќи од тензија во мускулите и истоштеност.

 

 • Проблеми со крвен притисок. Масажата  овозможува смалување на покачениот крвен притисок, но исто така и го покачува притисокот кај оние што имаат низок крвен притисок.

 

 • Ослободува од проблеми со гастроинтестиналниот тракт. Масирањето  обезбедува постепено регулирање на метаболизмот и избегнување на проблемите предизвикани од зараза на стомакот, го штити црниот дроп, бубрегот и другите органи.

 

 • Слабеење. Со масажата  ефикасно се нормализира дигестивниот систем и се постигнува ефект на слабеење.

 

 • Детоксикација. Со масирањето  се стимулираат бубрезите и лимфните жлезди со што се постигнува детоксикација на организмот. Во внатрешноста на предниот дел на петата се точките за стимулација на мочниот меур, во средината се  горните лимфни јазли додека пак во внатрешноста на палецот на стапалото долните лимфни јазли.

 

 • Недоволно спиење. Со масирање се поттикнува циркулацијата на крвта, се ослободува од стрес и на тој начин се подобрува спиењето.

 

 • Проблеми со циркулација. Со масирањето на акупунктурните точки се делува на респираторните области, се поттикнува крвната циркулација, се подобрува рамнотежата во организмот. Исто така се делува превентивно да не дојде до проблеми со циркулацијата и студенило.

 

 • Прекумерен притисок. Како резултат на секојдневните активности понекогаш заслабува функцијата на мозокот и телото чувствува зголемен притисок, тогаш големиот прст на стапалото е крут. Со негова масажа станува мек и неговата главна функција е стимулирање на хипофизната жлезда која овозможува рамнотежа во лачењето на хормони, ја регулира функцијата на централниот нервен систем, ослободува од депресија и овозможува релаксација на организмот.

 

 • Синдром на менопауза. Со масирањето на следните акупунктурни точки се олеснува процесот на менопауза подобрувајќи ги функциите на хипофизната жлезда и намалување на симптомите со цел да се постигне олеснување во овој период.

 

 • Нередовен менструален циклус. Нередовниот менструален циклус може да има повеќе последици врз организмот. Со масирањето на глуждот странично се подобрува оваријалната функција на јајниците и тие ќе можат значително да се раздвојуваат. Со масирањето на средишиот дел како на сликата во прилог се влијае врз матката и неплодноста како резултат на нередовна менструација.

 

Масажата ги опушта мускулите и тетивите околу стапалата со што го ослободува притисокот и вкочанетоста. Масажата ги зацврстува мускулите,  ја зголемува нивната еластичност и ве прави што помалку подлежни на повреди и болки. Масажата го забрзува крвотокот и лимфниот проток,  го забрзува метаболизмот и го зајакнува имунитетот. Ефикасно ги намалува болките и притисокот во нозете.  Го намалува стресот и заморот.

За што се препорачува масажерот за нозе:

 • Спортски повреди
 • Болки во грбот, вратот и рамењата
 • Болки во желудникот
 • Нарушен метаболизам
 • Менструални болки
 • Главоболки
 • Хроничен замор
 • Проблеми со спиење
 • Забрзување на метаболизмот
 • Стрес, депресија, анксиозност
 • Асма, бронхитис, воспаление на синусите
 • Покачен крвен притисок
 • Проблеми со циркулација
 • Релаксација
 • Несоница

 

Посетете не во нашиот продажен салон и уверете се сами во придобивките и ефикасноста на масажерот за врат.

 

Што велат клиентите за масажерот за нозе

М. Денис

Јас сум голем обожавател на рефлексологијата и масажата на моите стапала. Навистина масажерот за нозе е неверојатен а моите нозе не се чувствуваат уморни и истрошени како порано.

Н. Мартин

Честопати кога легнував да спијам чувствував еден вид на боцкање во моите нозе и се будев од сон. Кога го купив овој масажер за нозе тој беше мое единствено решение , едноставно не можам без него.

З. Тони

Масажерот за нозе стегајќи ги моите нозе прави да чувствувам како циркулацијата тече низ моите нозе подобро. Не е важно колку добро се чувствувам за време на масажата туку како се чувствувам после тоа. Одличен производ!

Д. Николова

Одличен е ! Вистинска релаксација и опуштање.

Е. Ѓорѓиева

Масажата која ја нуди е неодолива, ја намалува напнатоста, ја зголемува циркулацијата на крвта и ги намалува болките во стапалата. Го користам секојдневно!